Бриедис со тежок нокаут го совлада поранешниот предизвикувач за титулата Мануел Чар (ВИДЕО)

24

manuelcharrmairisbriedis

Боксерскиот дел од програмата на „Ахмат фајт шоу“ во Грозни , поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија, Мануел Чар (28-4, 16 КО), се бореше против Маирис Бриедис (17-0, 14 КО). 

Непоразениот Латвиец, кој има 30 години, го нокаутираше многу лошиот Чар со комбинација на десен аперкат и лево кроше во петата рунда.

На Чар ова му е втор пораз годинава. Во април, тој изгуби мнозинска одлука на судиите од следниот противник  на Дионтеј Вајлдер, Јохан Даухаупаса. Кон крајот на мај со едногласна одлука победи уште еден поранешен предизвикувач за титулата, Алекс Леапај.

Сириецот кој е роден во Либан во 2012 година се бореше против Виталиј Кличко.

https://youtu.be/APT0iWxB_nw