Братот на Вајт: Дилиен ќе зборува во рингот

154

Во рингот ќе зборува Дилиен Вајт. Оваа закана ја упати неговиот брат Дин во интервју за платформата ДАЗН. Крадецот на трупови ќе се соочи со Тајсон Фјури на 23 април на стадионот Вембли во обид да стане светски шампион во тешка категорија на ВБЦ.

Битката се очекува со голем интерес, но на оваа позадина, молкот што доаѓа од таборот на предизвикувачот е прилично љубопитна. Засега нема дадено интервјуа за мечот, а отсуствуваше и од минатомесечната прес-конференција.

„Ментално Дилиен е во одлична форма, и физички. Тој е подготвен и нетрпелив. Постојано е насмеан, но зад визијата стои железен. Имаме план и ќе го спроведеме кога ќе влезе во рингот. Таму ќе зборува“, категоричен е Дин Вајт.

Тој додаде дека не е изненаден од одлуката на Френк Ворен да обезбеди замена за Дилиен, како што се шпекулира веќе некое време.

„Ова е игра со огромна магнитуда. Претпоставувам дека неговиот молк им пречеше на луѓето на Тајсон и тоа е нормално. Но, бидете сигурни дека тој ќе се појави на стадионот Вембли и ќе си замине како победник“.