Братот на Тајсон Фјури го забележа првиот нокаут (ВИДЕО)

34

Братот на Тајсон Фјури боксираше минатиот викенд во Лестер.

19-годишниот Томи (2-0, 1 КО) беше успешен и во вториот професионален настап во која стигна до првиот нокаут.

Фјури во средината на првата рунда го нокаутира осум години постариот Калум Иде (0-27-2) кои во 29 меча ниту една не успеа да дојде до победа. Звучи неверојатно, но ова му беше четврти меч во овој месец.

.