Боксерот Теренс Крафорд заигра на НБА Ол-Стар Селебрити мечот (ВИДЕО)

107

За време на Ол-Стар викендот на НБА во Лос Анџелес се одржа и средбата на ѕвездите.

Меѓу нив беше и еден од најдобрите боксери во светот, Теренс Крафорд.

Поранешниот светски шампион во лесна категорија и полувелтер беше член на тимот на Лејкерси.

Покрај него настапија и Џастин Биебер, басистот на Ред Хот Чили Пеперс Флеа, раперот Комон, Стерлинг Брим од шоуто за мразење на МТВ, Џери Феррар од Ентурејџ, како и познати пензионирани кошаркари Пол Пирс, Трејси МекГрејди и Нејт Робинсон.

Иако има само 173 сантиметри, Крафорд е веројатно во најдобра форма од сите учесници и не изненадува што имаше 12 скокови со 9 поени и 3 асистенции за 30 минути на теренот.

Неговиот тим загуби од Клиперс со 75-66, а МВП на средбата беше раперот Кваво со 19 поени.

Крафорд на 14 април се бори против ВБО шампионот во велтер категорија Џеф Хорн.

https://youtu.be/_y2-Aj53sxw

.