Боксерот кој се прекрсти во чест на Владимир Путин го загуби шампионскиот меч среде Москва

Американецот Кевин Џонсон, кој официјално го смени името во Кевин Владимирович, за да му изрази љубов на рускиот претседател Владимир Путин, претрпе пораз за време на турнирот во Москва.

Тој беше поразен од локалниот талент Марк Петровски за руската титула во супертешка категорија во борба од 6 рунди.

Промената на името како да не му донесе среќа на Владимирович, бидејќи веќе има 22 порази во професионалната кариера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО