Бодибилдинг и фитнес репрезентацијата на Балканското првенство во Крф

71

Македонската бодибилдинг и фитнес федерација денеска ги започнува настапите на Балканско првенство во бодибилдинг и фитнес во Крф, Грција.

Боите на нашите држава ќе ги бранат осум шампиони од кои претседателот на федерацијата Бобан Ѓороски очекува одличен настап и пласман во финалињата.

Ipon.mk