Битката Паро-Дејвис пропадна поради инцидент за време на спаринг

Борбата меѓу Лиам Паро и Роби Дејвис Јуниор за титулата во суперлесна категорија на ВБО пропадна, откако Австралиецот се повреди на тренинг, јави ИФЛ ТВ.

Шампионот требаше да го брани појасот на 11 март во „Ехо Арена“ во Ливерпул, но за време на една од спаринг сесиите се здоби со скршеница на лицето.

Се уште не е познато дали Дејвис ќе влезе во рингот за да се сретне со друг противник, затоа што ова е главната битка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО