Били Џо Сандерс го нокаутира Косерес и ја одбрани титулата

47

Светскиот шампион на ВБО во суперсредна категорија Били Џо Сандерс забележа импресивна одбрана на титулата. Тој го нокаутира непоразениот Марсело Касерес на галавечерта во Лос Анџелес.

Средбата заврши во 11-тата рунда по три последователни нокаунди.

Тоа беше 29-тата победа (14 со нокаут) за скандалозниот Британец. Тој ја освои титулата во мај. Тогаш победи Шефат Ишуфи.

Саундерс е еден од најблиските пријатели на Тајсон Фјури.