Берна и Хамза имаа прием во Агенцијата за млади и спорт (ФОТО)

По повод успешниот настап на Африканскиот џудо куп Тунис 2018 на кој Хамза Јашари освои сребрен а Берна Шерифовска бронзен медал, денеска нашите репрезентативци имаа прием кај директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.

На приемот беше и Борче Ангелов.

Каевски м посака уште поголеми успеси и вети уште поголема поддршка на нашите џудисти.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО