Бенјамин Адегбај се врати во рингот со нокаут за 24 секунди (ВИДЕО)

benjamin-adegbaj-rezigt

Бенјамин Адегбај во Клуж го одработи третиот меч оваа година и ја постигна третата победа.

По Максим Болотов и Колин Џорџ во Респект ворлд серијата, 31-годишниот нигериско-романски тешкаш на настанот на руската организација АЦБ за само 24 секунди го нокаутираше Холанѓанецот Стив Резигт.

https://youtu.be/Si1wDeVuTkw

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО