Анте Делија се здоби со тешка скршеница (Вознемирувачко ВИДЕО)

ante-delija

На М-1 Челинџ се случи страшна повреда во која настрада Анте Делија, оваа ММА борба не е баш за гледање, бидејќи е вознемирувачка. Ова се случи викендов на мечот меѓу Анте Делија и Марсин Тибура.

Борбата меѓу споменатите двајца беше прекината уште во првата рунда, а причина за тоа е ужасната скршеница со која се здоби Хрватот Анте откако со ногата удри во коленото на својот противник од Полска.
За да бидат работите уште полоши, Баксендејл не ја забележа тешката повреда на хрватскиот борач во прв момент, па во меѓувреме му зададе и неколку удари во главата на несреќниот Делија.

https://youtu.be/yFjW1mWjfRY

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО