Андерсон Силва и Жозе Алдо, кој се бори со Волкановски, на отворен тренинг во Рио (ВИДЕО)

Овој викенд во Рио де Жанеиро се одржува УФЦ 237.

Во главната борба на вечерта Роуз Намахунас ја брани титулата во сламка категорија против Џесика Андраде.

Поранешниот шампион во средна категорија Андерсон Силва се бори со Џаред Каноњер, поранешниот шампион во перолесна категорија Жозе Алдо со Александар Волкановски која е серија од 16 победи, вклучувајќи и шест постигнати во УФЦ.

Ветеранот Антонио Рожерио Ногеира се сретнува со Американецот Рајан Спен, кој е во серија од пет победи. Во единствената борба до дега за УФЦ со едногласнаодлука го совлада Луис Хенрик Барбоса де Оливеира.

Поранешниот шампион во лесна категорија и велтер БJ Пен против Клеј Гјуид ќе се обиде да ја прекине серијата од шест порази и да дојде до првата победа од ноември 2010 година.

Ѕвездите на настанот излегоа на отворен тренинг.

УФЦ 237:
Роуз Намахунас – Џесика Андраде
Андерсон Силва – Џаред Каноњер
Жозе Алдо – Александар Волкановски
Тијаго Алвес – Лауреат Старополис
Франциско Триналдо – Диего Фереира
Антонио Рожерио Ногеира – Рајан Спан
Тијаго Мојсес – Курт Холобау
Бет Кориеја – Ирина Алдана
БЈ Пен – Клеј Гјуид
Присила Качеира – Луана Каролина
Талита Бернардо – Мелиса Гатто
Ворли Алвеш – Серхио Мораеш
Саид Нурмагомедов – Раони Барселос
Талита Бернардо – Џесика-Роуз Кларк

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2596&v=bQW3A2DZOJY

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО