Ана Савиќ прва, Филип Петрушевски трет на „Светослав Иванов“ во Ќустендил

Tigar vo Kustendil 2016

Карате клубот Тигар од Скопје се враќа со златен и бронзен медал од Меморијалниот турнир „Светослав Иванов“ во Ќустендил-Бугарија, кој се одржа по петти пат.

Ana Savik na piedestal Tigar-Kustendil 2016

Ана Савиќ освои златен медал во борби категоријата за вораст од 16 до 17 години, а Филип Петрушевски во истата категорија беше трет. Драгана Јовановска беше третиот натпреварувач на скопскиот клуб и настапи во борби за деца од 12 – 13 години, која за влез во полуфиналето и покрај одличната борба била поразена. На крајот го подели 5-то место од 9 натпреварувачи.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО