Алистер Оверем не размилсува да се пресели во ОНЕ: За мене е само Глори

Боречката легенда Алистер Оверем падна на допинг тест по настанот Глори Колишн 4 минатиот октомври во Арнем.

Во неговиот камбек кик бокс меч по УФЦ, Демолишн мен со едногласна одлука го победи Бадр Хари.

Таа борба најверојатно на крајот ќе биде поништена, а Рем може да се соочи со суспензија.

Алистер деновиве е во Тајланд, а гостуваше на ОНЕ на ревијата во Бангкок, седејќи веднаш до арената.

Веднаш почнаа да кружат гласини дека кариерата ќе ја продолжи во ОНЕ Чемпионшип, а Рем веднаш реагираше и преку Инстаграм порача дека ништо нема од тоа.

„Само да објаснам нешто. Во Тајланд сум на годишен одмор, а ОНЕ ме покани да им бидам гостин во Бангкок. Како љубител на спортот, секогаш уживам да гледам добри борби. Дојдов само како посетител и ништо повеќе. Затоа, им велам на сите луѓе кои сакаат да шират гласини: „Жал ми е, но нема ништо од тоа. За мене постои само Глори“, напиша Алистер Оверем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alistair Overeem (@alistairovereem)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО