Александар Волкановски го крштеваше своето дете во Македонска православна црква (ФОТО)

Поранешниот шампион на УФЦ во перолесна категорија, австралискиот борец со македонско потекло Александар Волкановски, го крштеваше своето дете во македонска православна црква.

Волкановски овој важен ден во својот живот го сподели на социјалната мрежа Инстаграм, на својот личен профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО