Алек Глигор Стојанов-Милев ќе бара друга шанса за светската титула во мај тај!

Alek gligor vo Makao

Алек Глигор Стојанов-Милев денеска е поразен во борбата за светската титула во тајландски бокс категоријата до 70 килограми од Чангпоуг за XMT Fajt промоцијата, која беше најваена како супер борба.

„Ја изгубив борбата на поени. Извенете. Сите што ме поддржувавте, ќе се обидам да бидам подобар следната борба“, рече по борбата Стојанов-Милев.

alek gligor namerenjeto

Алек е по потекло од Струмица кој живеал во Швајцираја, а речиси три години престојува во Тајланд.

Тој пред некој ден за Ipon. мk izjavi:„Се борам за мојот татко и за Македонија“.

ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО