Алџамејн Стерлинг: Петар Јан го чека шутирање на задникот

Алџамејн Стерлинг едвај чека да му се реваншира на Петар Јан. Тие ќе се сретнат во обединувачки меч за титулите во петел категорија. Стерлинг ја држи неприкосновената титула, а Јан е привремен шампион. Јан и Стерлинг на почетокот на годината се бореа за неприкосновената титула.

Петар тогаш беше многу блиску да го одбрана на златото, но направи детска грешка. Му зададе недозволен удар во главата на противникот и загуби со дисквалификација. Јан доминираше во борбата, но таа грешка го чинеше појасот.

Требаше да гледаме реванш во Абу Даби на крајот на октомври, но Стерлинг се повлече и беше заменет од Кори Сендхаген. Јан го победи и ја освои привремената титула. Сега Стерлинг не престанува да тренира ниту на празници и во следнава порака на социјалните мрежи напиша:

„Патар Јан го чека шутирање на задникот на почетокот на 2022 година. Наскоро ќе го видам мојот противник од Русија. Ќе си ја завршам работата. Ќе ја одбранам титулата“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО