Адриан Мирчески од Санкаку освои бронза на „Прилеп опен 2019“

Санкаку освои бронзен медал на на Меѓународниот џудо турнир „Прилеп опен“ во организација на ЏК Пролетер – Прилеп,кој прослави 40 години од постоењето.

 Адриан Мирчески (-38 кг) го освои бронзениот медал, додека Давид Мицкоски не успеа да се закити со медал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО