Џастин Бибер пак го предизвика Том Круз

850

Веќе е 2021 година, но малку е како 2019 година.

Откако евентуален боксерски меч меѓу поп пејачот Џастин Бибер и холивудската суперѕвезда Том Круз пред две години беа близу до реализација, сега Канаѓанецот повторно ја почна истата песна. Во 2019 година, дури и Дана Вајт изрази подготвеност да го организира судирот откако Бибер го предизвика тогашниот 57-годишниот актер. Сепак, не беше постигнат договор, но канадскиот пејач не се откажа од целта и повторно реафирмира темата.

Овој пат Бибер на социјалните мрежи сподели црно-бела фотографија од неговото видео во кое игра улога на боксер. Фокусот е на рингот, а пејачот изгледа сконцентрира на својот противник. „Готово е со Том Круз“, напиша Бибер во коментар на фотографијата, продолжувајќи ја темата за мечот со актерот.