Најдобрите финиши на Хабиб во кариерата (ВИДЕО)

18

Хабиб Нурмагомедов (27-0, 13 КО) во сабота во Абу Даби по втор пат ја брани титулата во лесна категорија во УФЦ против Дастин Пориер.

Пред новата одбрана на појасот што го освои со победа против Ал Јакинта, УФЦ ги собра најдобрите нокаути и завршници (сабмишни) на непоразениот Русин.

Од 27 победи, 30-годишниот „Орел“ 8 оствари со нокаут и 9 со завршница.