57-годишниот Ивандер Холифилд е во страшна форма (ВИДЕО)

Легендарниот Ивандер Холифилд е во многу добра форма, иако има 57 години. Воинот објави дека се враќа во рингот и сакаше реванш со Мајк Тајсон, но засега нема никој, затоа што Тајсон ќе се бори против Рој Џонс. Холифилд е единствениот боксер кој успеа да стане неоспорен шампион во две категории.

https://www.instagram.com/p/CD984tflDsH/?utm_source=ig_embed

Исто така е единствениот боксер во историјата на тешката категорија што стана четирикратен светски шампион. Ивандер се повлече од боксот во 2011 година во серија од две последователни победи и со статистика од 44-10-2 (1) во рингот. Успеа да оствари 29 победи со нокаут,а беше нокаутиран само два пати. Во неговата последна борба, во мај 2011 година, Холифилд го нокаутира Брајан Нилсен во родната Данска.

https://www.instagram.com/p/CEH_mCyhCks/?utm_source=ig_embed

Еве ја физичката форма на 57-годишниот боксер:

https://www.instagram.com/p/CECU_pkAsUd/?utm_source=ig_embed

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО