Скандал: Бадр Хари меѓу парите и противниците

Скандалозниот кик боксер Бадр Хари (Марако) се заплетка во нова мистерија.

badr hari kik boks

 

Тој  денеска мора да излезе на рингот против Патрис Куартерон од Франција на галавечерта во Дубаи.  Мароканецот не се појави на официјалната прес-конференција. Освен тоа, во холандските медиуми се пушти вест дека тој воопшто нема да патува на овој спектакал. Пред неколку дена, неговиот ривал пушти снимка од разговорот со тренерот на Хари, Мајк Пасение. Тренерот се обидува да го убеди Французинот да се повлече од натпреварот, му платил одреден паричен износ,за на негово место да се бори друг борач. Предлогот е дополнет со гаранција за натпревар меѓу Хари и Куартерон во Мароко,

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО