15 C
Skopje
10/05/2021 | 09:23
Почетна тагови нокаутирам

таг: нокаутирам

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бутелчани го пречекаа херојот Дејан Георгиевски (ФОТО)

Бутелчани го пречекаа својот херој Дејан Георгиевски. Стотици граѓани на населабата и членови ТК Бутел му приредија незаборовен дочек пред црквата „Свети Јован“ со...

Дејан Георгиевски: Јас живеев и ќе живеам за олимписки медал, пред и над се...

„Со ваков тим, со ваков темелен и долгогодишен план, со ваква поддршка од семејството, со ваква поддршка од сите вас, особено со моите тренери...

Алекс Мороно го згази Доналд Цероне во првата рунда

Алекс Мороно успеа да се издигне во Лас Вегас во биткаta која ја прифати по кратко известување. 30-годишниот Американец се соочи со легендата Доналд...

Канело Алварез го споре Били Џо Сандерс во 8.рунда

Мексиканската боксерска ѕвезда Канело Алварез (56-1-2, 38 КО) го победи Британецот Били Џо Сандерс (33-1, 14 КО) со технички нокаут во осмата рунда. Со...

Марина Родригез подобра од Мишел Вотерсон, нов пораз на Каубојот

Марина Родригез (14-1-2) со едногласна одлука на судиите ја победи Американката Мишел Вотерсон (18-9) во главната борба на УФЦ Вегас 26 настанот во Невада....

Хантер се откажа од борбата со Хрговиќ, поранешен првак можен противник на Хрватот?

Откако Мечрум бокс доби право да организира борба меѓу најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) и Мајкл Хантер (19-1-1), остануваше само да се решат...

Костовски: Радувај се Македонијо, во Токио одиме по злато и никако поинаку! (ФОТО)

Дејан Георгиевски со победа над актуелниот олимписки шампион Радик Исаев од Азербејџан со резултат 13- :6 обезбеди историска олимписка норма за Македонија, за олимпиското...