16 C
Skopje
14/05/2021 | 21:52
Почетна тагови џиу џица

таг: џиу џица

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Масовен настап на кик бокс репрезентацијата на Европскиот куп „Србија опен“

Македонските кик бокс клубови сплотени во македонска репрезентација масовно ќе земат учество и на Европскиот куп „Србија опен“ во Белград во текот на викендот. Македонската...

Арсовски: Очекувам медали на Европското првенство во Пореч, имавме добри подготовки

Македонската карате репрезентација утре во Дојран ги завршува подготовките за Европското карате првенство за сениори од 19 до 23 мај во Пореч, Хрватска, а...

Меч за титулата како загревање за враќањето на Бадр Хари

Испразнетата титула во лесна категорија на Глори ќе биде потсавена на борбената карта на претстојниот настан на најелитната организација за кик бокс во Европа. Мароканецот...

Дан Харди сака борба со Ник Дијаз по правилата на Прајд во Ризин

Дан Харди е подготвен да се врати во ММА и повика на борба со Ник Дијаз. Дан не се борел скоро 9 години, но...

Дионтеј Вајлдер: Сакам да си ја вратам титулата со крв

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер тренира со полна пареа. 35-годишниот Американец си ја поврати мотивацијата и сподели видео на социјалните...

Чимаев му се фали на Кадиров дека ќе го растури Хабиб

Непоразената чеченска ѕвезда Хамзат Чимаев успеа брзо да му влезе под кожа на Рамзан Кадиров. Борз планираше да се повлече од ММА поради здравствени...

ММА борец осуден на 8 години затвор

Познатиот руски ММА борец Дмитриј Сосновски е осуден на 8,5 години затвор за учество во група за киднапирање. Во 2019 година, 31-годишниот спортист и...