Златни медали за Пецевски и Заткоски на „Србија БЏЏ Опен 2014“

Стефан Пецевски и Александар Заткоски освоија златни медали на силниот меѓународен турнир во бразилско џиу џицу „Србија БЏЏ Опен 2014“.
Бојан Диков
Стефан Пецевски освои и сребрен медал во апсолутна категорија, а се бореше со противник кој имаше 20 килограми повеќе од него. Додека Никола Костадиновски мораше да се задоволи со сребрен медал, а Бојан Диков во многу  интересна борба ја испуште шансата да се бори за првото место откако водеше со 5-0, но на крајот загуби со зафат.
ipon.mk/В.Д.
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО