Златичанин се врати со победа во Подгорица (ВИДЕО)

80

По скоро година ипол пауза Дејан Златичанин (24-2, 16 КО) се врати на рингот пред своите приврзаници во Подгорица.

Поранешниот шампион на ВБЦ во лесна категорија со едногласна одлука по 10 рунди борба го победи Висхан Мурзабеков (19-5, 13 КО).

29-годишниот Русин имаше броеење во првата рунда, а судиите мечот го бодуваа 98-91, 98-90 и 97-92.