Златен медал за Дарко Георгиев на „Софија опен“-најсилен таеквондо Г1 турнир во регионот

Златен јуниорски медал освои Дарко Георгиев од ТК Бутел на Меѓународниот таекводно турнир „Софија опен“ од серијата, најсилен турнир во регионот!

Дарко имаше три победи до златото, две над борци од Србија, а во финалето ја елиминираше олимписка надеж на Бугарија!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО