Жарел Милер со прекин стигна до 17-тата победа (ВИДЕО)

Jarrell-Miller-vs-Nick-Guivas

Жарел Милер (17-0-1, 15 КО) оставри нова победа во боксерската кариера без пораз.

„Биг бејби“ со прекин во втората рунда го совлада Ник Гујвас (12-4-9, 9 КО) во Нијагара Фолс и ја освои испразнетата титула НАБО во тешка категорија. Влиер оствари вкупно четири нокдауни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО