Жаирзињо Розенструик и Шамил Газиев го предводат УФЦ Апекс

Жаирзињо Розенструик (13-5) и Шамил Газиев (12-0) ќе се судрат во тешка категорија на 2 март на УФЦ АПЕКС во Лас Вегас.

Розенструик последен пат загуби од Жаилтон Алмеида во мај 2023 година. Тој по шести пат предводник на УФЦ настан.

Газиев го предводи изданието по само една победа во организацијата. Русинот победи со TKO над Мартин Будеј на настанот УФЦ 296 во декември 2023 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО