Жаилтон Алмеида доби нов противник за УФЦ 300

Жаилтон Алмеида останува во борбената карта на УФЦ 300, иако со нов противник.

Откако првобитниот противник на Бразилецот, Александар Волков, беше отстранет од картата за настанот, сега се очекува Алмеида (20-3 ММА, 6-1 УФЦ) да се соочи со Александар Романов (17-2 ММА, 6-2 УФЦ).

Натпреварот е закажан за 1 јуни во Пруденшал центар. Има усмени договори, а се очекува да бидат потпишани договори во наредните денови. Аг.фајт први ја соопштија веста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО