Забит Самедов го нокаутираше Мороашну за ВБЦ светската титула (ВИДЕО

Zabit Samedov Morosanu 23.8.2016

Во Грозни се одржа настанот Ахмат фајт шоу.

Во главната борба на вечерта Забит Самедов и Каталин Морошану се бореа за титулата ВБЦ светски шампион во тајландски бокс.

Азербејџанецот го нокаутираше Морошану со удар со колено во телото во првата рунда. Впечаток е дека Морошану на мечот дошол во многу лоша состојба. Неодамна, тој ја откажа борбата на Суперкомбат против Мурат Ајгун.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО