За 6 минути продадени најскапите 1000 билети за Поветкин-Вајлдер (ВИДЕО)

Vajlder-Povetkin plakat

Најскапите 1000 места за боксерското дерби меѓу светскиот шампион Дионтеј Вајлдер (САД) и Александар Поветкин (Русија) беа продадени за само 6 минути. Билетите беа пуштени вчера.

Средбата ќе се одржи на 21 мај во Москва. Домаќин на борбата ќе биде „Мегаспорт арена“, која собира 14.000 гледачи. Се очекува до крајот на неделава да не останат слободни места.

https://youtu.be/pcVbPeDRgMc

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО