Враќањето на Конор Мек Грегор генерира рекордни приходи од билети

Враќањето на Конор Мек Грегор во кафезот на УФЦ предизвика голем интерес кај фановите.

Настанот УФЦ 303, каде што ќе учествува Корнор, постави рекорд на УФЦ за приходи од билети.

„Тие сега се над 20 милиони долари“, рече Вајт на саботната прес-конференција на УФЦ на ЕСПН 56 по борбите.

Мек Грегор ќе мора да се бори против Мајкл Чендлер. Вреди да се напомене дека и претходните рекорди за продажба на билети му припаѓаат на Мек Грегор. Настанот УФЦ 205, каде Мек Грегор се бореше со Еди Алварез, собра 17,7 милиони билети. Настанот 229, Ирецот се бореше со Хабиб Нурмагомедов, собра 17,1 милиони.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО