Рајан Бејдер се приклучува на актерската екипа за биографскиот филм за Марк Кер

Рајан Бејдер ја става боречката кариера во мирување неколку месеци откако ја доби улогата во „The Smashing Machin“, претстојниот биографски филм за ветеранот на УФЦ и Прајд, Марк Кер, во кој глуми и Двејн Џонсон – Рок.

Во саботата, поранешниот шампион на Белатор во тешка категорија откри дека добил зелено светло да глуми во филмот, кој ќе се продуцира првенствено во Ванкувер. Сè уште нема информации за улогата на Бадер, иако се чини дека неговиот тримесечен ангажман укажува дека тој ќе има главна улога во филмот.

„Паузирам од борбите во ММА, бидејќи одам во Ванкувер околу три месеци“, напиша Бадер на Инстаграм. „Возбуден сум што ќе бидам дел од неверојатниот проект на Бени Сафди, The Smashing Machine. Им оддавам почит на неколку легенди на спортот: Марк Кер, Марк Колман. Подемите и падовите кои доаѓаат со овој луд спорт“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО