Вознемирувачко: Кикбоксерот Менсон почина по борбата во рингот (ВИДЕО)

M

Уште една спортска трагедија.

Кикбоксерот Денис Мансон Јуниор почина за време на борбата во која настапуваше, по неговото аматерско деби во март годинава во КБ Игалс од Милвоки, САД. Заради евидентните грешки на лекарската екипа и на судиите, овој млад спортист го загуби животот. За кратко време ова е нова жртва во спортот.

Погледнете го видеото од мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО