Волкановски би сакал да се пресмета со Мек Грегор во својата категорија

Александар Волкановски признава дека тешко дека би се сметал за најголем шампион на УФЦ во перо категорија доколку не се спротивстави на Конор Мек Грегор во дивизијата, откако „Озлогласениот“ доминираше со години пред Австралиецот со македонско потекло да се појави на сцената.

„Единствениот шампион за кој не сум се борел во перо категорија е Конор Мек Грегор. Мек Грегор во својот тип во дивизија е очигледно најголем. Сигурен сум дека сите би сакале да ја видат таа борба“, изјави актуелниот шампион за ММА Фан подкаст.

„Волк“ последен пат се бореше со Ислам Махачев во февруари во обид да му го одземе појасот во лесна категорија, но борбата на Дагестанецот му ја ускрати таа можност.

„Ноториус“ помина две години во лечење и се подготвува за враќање во финалето на ТУФ наесен, каде ќе се бори со Мајкл Чендлер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО