Волкановски, Адесања и останатите имаа соочување за УФЦ 276 (ВИДЕО)

115

Овој викенд ќе се одржи УФЦ 276 и ќе ги има мечевите за титулата во средна и перо категорија.

Главната средба на вечерта ќе биде помеѓу Израел Адесања, кој ќе се обиде да ја направи шестата последователна одбрана на титулата против Џаред Канониер.

Пред нив во октагонот ќе влезат Александар Волкановски и Макс Холовеј на кои ова ќе им биде трета борба.

На прес-конференцијата беше и Шон Стрикленд, кој сериозно се конфронтираше со Адесања. Стрикленд се соочи со со противникот за овој викенд – Алекс Переира.

На настанот ќе има борба и Шон О’Мели.