Вокер и Хил го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт 201 (ВИДЕО)

Се одржа мерењето за УФЦ Фајт најт 201 што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе видиме борба во полутешка категорија меѓу Џони Вокер и Џамахал Хил. Тие влегоа во категоријата и битката стана официјална.

Вокер тежеше 93,44 килограми, а Хил 92,98 кг. Во коглавната битка Кајл Даукаус ќе се бори со Џејми Пикет. Даукаус на тежеше 87,77 килограми, а Пикет 87,99 кг.

Габриел Бенитез потфрли на мерењето и ќе се раздели со 30% од хонорарот.

Главна карта:
Џони Вокер (206 / 93,44 кг.) – Хил Џамахал (205 / 92,98 кг.)
Кајл Даукаус (193,5 / 87,77 кг.) – Џејми Пикет (194 / 87,99 кг.)
Паркер Портер (263 / 119,29 кг.) – Алан Бодо (256 / 116,11 кг.)
Џим Милер (156 / 70,76 кг.) – Николас Мота (154,5 / 70,08 кг.)
Жоакин Бакли (183/83 кг.) – Абдул Разак Алхасан (186 / 84,36 кг.)

Прелиминарни:
Габриел Бенитез (148) * – Дејвид Онама (144,5)
Џесика-Роуз Кларк (135,5) – Стефани Егер (135)
Час Скели (146) – Марк Стригл (145)
Дијана Белбита (116) – Глорија де Паула (115,5)
Чад Анхелигер (135) против. Џеси Страдер (135)
Џонатан Пирс (145,5) – Кристијан Родригез (146)
Марио Баутиста (135,5) – Џеј Перин (136)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО