Воденски прв на Отвореното првенство на Германија во кик бокс!

Vodenski pobednik na German open

Кристијан Воденски-Кико го освои првото место на Отворениот шампионат на Германија во кик бокс во дисциплината лајт кик во категоријата до 25 килограми за деца. Тој го совлада Невио Кокуза. Инаку ова е нивна втора средба и скорот е 2-0 за нашиот Воденски.

Првенството се одржа во Сент Ингберт под покровитеслтво на ВКЦ (WKC).

Ова е трет триумф годинава во различен спорт, откако освои први места во БЏЏ и борење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО