Воденски е шампион на Германија во бразилско џиу џицу (Фото)

Германија опен
прв во бразилско џиу џицу

Македонскиот вундеркинд за боречки спортови Кристијан Воденски го освои првото место на „Германија опен“  во бразилско џиу џицу, што се одржа вчера. Нареден предизвик за Воденски е Оками купот на 4 октомври во Лимбург, Германија.

Ќе потенцираме дека Воденски пред неколку денови ја одби понудата на германската репрезентација во кик бокс и се изјасни дека ќе настапува за Македонија.

Воденски
Пехарот за најдобриот
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО