Викендов „Струга опен“ по шести пат

205

Овој викенд се одржува Меѓународниот џудо турнир и тренинг камп „Струга опен“ по шести пат.

Турнирот е во организација на ЏК Дрим од Струга.

Натпреварите се во сабота во спортскиот центар „Тими“ со почеток во 10 часот, додека кампот продолжува до 25 јуни.