Верхувен загуби од непознат кикбоксер

Верхувен

Шампионот на „Глори“ Рико Верхувен од Холандија загуби од непознатиот Белорусин, Андреј Херасимчук, на галавечерта од кикбокс синџирот „Кунлун Вајт“. Холанѓанецот беше совлада на поени. Ова не беше единствената изненадување во шоуто. Поранешните шампиони од Макс сериите на К – 1, Муртел Гронханрт (Суринам) и Енди Зауер (Холандија) најизменично беа совладани на турнирот од страна на Тајланѓанецот Ситичај Ситсонгпеенонг. Суринамецот беше ноакутиран со одличен хајкик.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО