Генки Судо организираше турнир во БЏЏ во јапонски храм (ВИДЕО)

genki-sudo-bjj

ММА борецот Генки Судо организираше натпревар во бразилски џиу џицу во храмот Зенрјужи во Адачи, Јапонија. Турнирот беше со Гранд при формат – 8 натпреварувачи и елиминации. Натпреварот се одржа на 24-ти август. Средбите беа по 5 минути со 3 минути продолжение, ако нема сабмишн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО