Верховен собори двократен Гинисов рекордер (ВИДЕО)

Рико Верховен, кој е светски шампион во кик-бокс во тешка категорија на познатата и најголемата организација Глори, спарираше со познатиот Гинисов рекордер и кикбоксер Павел Трусов.

Двајцата почнаа со ножни удари по телото во теретана во Холандија. Откако си разменија по два удари со нога, Верховен се засили и буквално го исфрли од кадар родениот во Брјанск, Русија, Трусов.

Секако, тоа беше направено од двајцата.

Видлива е и огромната разлика во висината и тежината на двајцата. Трусов е висок 176 см, а Верховен 20 см – 196 см!

Павел Трусов е двократен Гинисов рекордер и поранешен кикбоксер. 27-годишниот борец го држи рекордот за најмногу удари за 1 минута – 334 и за 2 минути – 919!

Тој е поранешен кикбоксер и често го нарекуваат „најбрзиот кикбоксер во светот“!

На 8-годишна возраст Трусов ја започна својата кариера во кик бокс. Како активен спортист, Павел освои две национални титули на Русија и 10 на регионот Брјанск. Сепак, тешките повреди го извадија од спортот на 20 години!

Од 2020 година, Трусов е тренер со полно работно време во Братислава, Словачка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО