Вердум со забавен колаж се закачка со Федор

Verdum fedor

Шампионот во тешката категорија на УФЦ, Фабрицио Вердум, си направи забавна закачака со Федор Емилијаненко.

Шампионот кој веќе има победа над руската легенда од деновите на Страјкфорс, а се надеваше дека повторно ќе се бори со него и во УФЦ. Федорr, исто така, изрази желба да се бори со Вердум, што ги натера фановите да мислат дека Русинот ќе потпише со УФЦ.

Сепак, сите знаеме дека тоа не се случи. Наместо тоа Федор ќе се бори во новата јапонска организација Rizin Fighting Federation.

Шампионот на УФЦ, сепак, објави забавен колаж со кој го задева Федор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО