Вердум му порача на Браун: Ќе ти ја разнесам фацата, ќе ти ги скршам ребрата (ВИДЕО)

werdum-i-browne

Кој го гледаше синоќешното соочување можеше да се забележи напнатост, која беше присутна за време кога лице в лице се најдоа Тревис Браун и поранешниот шампион во тешка категорија – Фабрицио Вердум.

По неколку секунди на мирн соочување, Вердум почувствува потреба да му се закани на неговиот иден противник.

„Ќе ти ја разнесам фацата, гаду. Ќе ти ги скршам ребрата, кловну. Знаеш дека ќе те скршам. Знаеш дека ќе те скршам. Го знаеш тоа“, ова се зборовите на Вердум кои прв гипренесе ММА фајтинг.

Ова ќе биде нивна втора средба. Да потсетиме, Бразилецот го совлада Хаваецот убедливо на настанот во април 2014 година, кога го прекина на Барун серијалот од три последователни порази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО