Веласкез – Вердум, веројатно, во јуни на УФЦ 188

cain-velasquez-champ

Мечот за добивање на шампионот во тешка категорија меѓу Каин Веласкез и привремениот носител на титулата, Фбарицио Вердум, можеби ќе се одржи на 188 УФЦ на 13 јуни во Мексико Сити, Мексико.

 Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, ги потврди овие планови на организацијата. Според нив, УФЦ 188 е предвиден за 13 јуни, но сеуште не е потврдено дека натпреварувањето ќе се одржи во Мексико .

Веласкез не се бори од октомври 2013 година, кога забележа победа над Жуниор дош Сантош. Тоа беше четврта последователна победа за 32 годишниот шампион и втора одбрана на титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО