Вејн Руни нокаутиран во неговата кујна! (ВИДЕО)

vonokaut

Напaѓчот на англиската репрезентација и член на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, е нокаутиран во неговата кујна од поранешниот соиграч, Фил Бердсли.

 Бердсли сега сега настапува за Стоук, но и понатаму го одржуваати пријателството со Руни .

 Руни е обожавател на боксот и одлучи да спарингува со Фил, но тоа не заврши добро за него.

 На професионални спортисти им се забранети опасни активности поради високиот ризик од повреди, но некои од нив се зависници од адреналин, како УФЦ-овецот Доналд Кероне, кој често се ангажира во ризични активности, пред големите натпревари .

 Погледнете како видеото го пренесе The Sun.

https://youtu.be/Ovewdru_Jjo

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО