Вајлдер се огласи: Јас сум ваш крал и војната почнува! (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер се огласи на социјалните мрежи откако минатата недела беше поразен од Тајсон Фјури во мечот за шампион во тешка категорија на ВБЦ.

Фјури од почетокот на дуелот доминираше и победи во седмата рунда, откако тренерот на Вајлдер го прекина мечот.

Вајлдер првпат по поразот се огласи на социјалните мрежи и порача дека ќе ја активира опцијата за реванш против Фјури.

„Само сакам да знаете дека сум тука. Вашиот крал е тука и војната почнува. Силен сум и никој не може да ми ја земе гордоста. Јас сум војник и крал, кој никогаш нема да се откаже. Ќе се бориме да ја вратиме титулата“, порача Вајлдер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО