Вајлдер ги „поздрави“ Џошуа и Фјури: Тоа се две обични курвички!

192

Дионтеј Вајлдер, светскиот првак во тешка категорија на ВБЦ, брутално ги нападна неговите големите ривали, британците Ентони Џошуа и Тајсон Фјури. Поводот за овој напад е тоа што Џошуа јавно го повика Фјури да му биде спаринг партнер во пресрет на дуелот со Вајлдер.

„Го видов тоа и си помислив: Види ги овие курвички!

Тоа се обични курвички кои заедно сакаат да победат некој трет. Тие велат дека се најдобри во светот, а јас велам дека јас сум најдобар. Можеби тоа е битка меѓу Британија и САД“, изјави Вајлдер.